Česko-německá kontaktní databáze

ID04-17: Bayerischer Jugendring / Referat für Offene Kinder- und Jugendarbeit, Mobile Jugendarbeit und Streetwork

Herzog-Heinrich-Straße 7
80336 München
http://www.bjr.de

Kontaktní údaje
Bernd Endres
Telefon: +49(0) 895 145 868
endres.bernd@bjr.de

Klíčová slova: mládežnická centra práce s mládeží Erasmus Plus

Hledáme

nezisková organizace, spolek, veřejná instituce, veřejný orgán, jednotlivec, partnerství organizací nebo veřejných subjektů, pro 5 os. ve věku od 20 do 50 let

O nás

Bavorský kruh mládeže („Der Bayerische Jugendring/ BJR“) je střešní organizace práce s mládeží v Bavorsku. BJR byla svěřena i úloha Zemského úřadu pro mládež pro práci s mládeží. V rámci této úlohy jsou mládežnická centra odborně doprovázena a je jim poskytováno odborné poradenství.

Co plánujeme

Plánujeme evropskou výměnu pro pracovníky s mládeží, sociální pedagogy a pedagogy, kteří jsou zaměstnáni v mládežnických centrech. Stávající účastníci projektu jsou z Turecka, Ukrajiny, Itálie, Rakouska a Německa.
Projekt je rozdělen na dvě aktivity.
První aktivita se bude konat v Německu: Význam mládežnických výměnných programů, programy na financování mládežnických setkání a vzájemná výměna zkušeností.
Druhá aktivita se bude konat v rámci studijní cesty do Bruselu: Diskuse s lobbystickými organizacemi a politiky o práci s mládeží a financování práce s mládeží. Hledáme zájemce a zástupce z oblasti práce s mládeží z České republiky.

Naše jazykové znalosti

angličtina a němčina