Česko-německá kontaktní databáze

ID18-17: BBQ Berufliche Bildung gGmbH

Hildastr. 66
79106 Freiburg
http://www.goforeurope.de

Kontaktní údaje
Sabine D'Urso
Telefon: +49 (0)76188790737
durso.sabine@biwe-bbq.de

Klíčová slova: Mobilita Učni Praxe

Přiložené soubory

Flyer Go.for.europe

Hledáme

nezisková organizace, spolek, škola, instituce odborného vzdělávání, jednotlivec, mobility pro jednotlivce, pro 5 Auszubildende oder Berufsschüler aus gewerblich-technischen Berufen os. ve věku od 18 do 30 let

O nás

Go.for.europe nabízí zahraniční programy pro učně všech oborů. Jedná se o čtyřtýdenní pobyt v zahraničí, který se skládá z jednoho týdne jazykové přípravy a tří týdnů praxe v jednom evropském podniku. Go.for.europe je společný projekt několika institucí a spolků („baden-württembergischen Wirtschaft - des Baden-Württembergischen Handwerkstags e. V./ Industrie- und Handelskammertags e. V. / des Verbands der Metall- und Elektroindustrie Baden-Württemberg e. V., Südwestmetall"). Projekt je podporován Ministerstvem hospospodářství, práce a výstavby bytů z prostředků evropských sociálních fondů. Go.for.europe je poradcem při plánování, realizaci a evaluaci praxe v zahraničí.

Co plánujeme

Hledáme organizaci zaměřující se na mobilitu učňů nebo odbornou školu v České republice, která by mohla příjmout 5 – 10 německých učňů z technických oborů na zahraniční praxi v České republice. Jedná se o čtyřtýdenní pobyt učňů z Bádenska-Württemberska. První týden by učni měli absolvovat kurs češtiny a další tři týdny potom strávit na praxi v českém podniku. Jedná se např. o učňe z oborů: průmyslový mechanik/ mechatronik/ technický, produktový designer a pod. A protože jsme taktéž organizace zabývající se mobilitou učňů, můžeme zprostředkovat dvou- až čtyřtýdenní praxi v zahraničí pěti českým učňům z kteréhokoliv oboru a sice v Esslingenu nebo Freiburgu (Bádensko-Württembersko).

Naše jazykové znalosti

němčina, angličtina, italština, francouzština