Česko-německá kontaktní databáze

SC37-17: Přírodovědné gymnázium PRIGO Ostrava

Mojmírovců 1002/42
70900 Ostrava-Mariánské Hory
http://www.prigo.cz

Kontaktní údaje
Mgr. Petr Vavrečka
Telefon: +420 777884696
vavrecka@prigo.cz

Klíčová slova: Schulpartnerschaft Naturwissenschaften Zusammenarbeit Gymnasium Jugendaustausch Landeskunde Kultur

Hledáme

škola, partnerství škol, pro 10 os. ve věku od 15 do 20 let

O nás

Přírodovědné gymnázium PRIGO se zaměřuje na nadané žáky, kteří mají zájem hlouběji studovat přírodní vědy, jako jsou biologie, chemie, fyzika, matematika a geografie. Formou seminářů si naši žáci rozvíjejí své odborné znalosti a získávají nové zkušenosti. Naše škola má sídlo v Ostravě. Jsme všeobecné gymnázium s přírodovědným zaměřením a hledáme partnerskou školu v Německu, nejlépe gymnázium, všeobecné i podobně zaměřené. Nabízíme svým budoucím partnerům / partnerské škole a jejím žákům pobyty v rámci reálií České republiky, poznávání kultury a prohlídky města Ostravy a okolí. Žáci naší budoucí partnerské školy se budou účastnit výuky a projektové výuky na naší škole v odborných laboratořích a budou také začleněni do výuky německého či anglického jazyka v rámci zdokonalení se v jazykových dovednostech. Jsme gymnázium osmileté, šestileté i klasické čtyřleté. Na výměnný pobyt by byli vybíráni ale pouze žáci od 15 let věku, maturitu žáci skládají cca v 18 nebo 19 letech. Budeme moc rádi za jakýkoliv ohlas na tuto nabídku. Přáli bychom si moc partnerské gymnázium v Německu pro naše žáky, němčina je u nás nejvíce vyučovaný druhý cizí jazyk. Naše škola má cca 300 žáků a 30 učitelů a neustále se rozšiřujeme a značka PRIGO má v Ostravě a v Moravskoslezském kraji již dobré jméno kvalitního gymnázia, které své žáky připravuje na lékařské a přírodovědné obory vysokých škol. Nezapomínáme ale ani na ty žáky, kteří se profilují spíše humanitním směrem, a to v předmětech dějepis, literatura či základy společenských věd. I tyto semináře si mohou žáci na našem gymnázium zvolit a takto se následně profilovat.

Co plánujeme

Hledáme partnera v oblasti gymnáziálního vzdělávání, tedy gymnázium v Německu, všeobecné či jinak zaměřené gymnázium s žáky od 1. ro 4. ročníku (cca 15 - 20 let).
Jako aktivity bychom chtěli nabídnout výměnné poznávací pobyby, při kterých budou žáci poznávat reálie České republiky, kulturu, budou se účastnit výuky i projektové výuky na naší škole v našich odborných laborabořích a také budou zapojeni do výuky cizího jazyka - angličtina a němčina. Budou připraveny výlety a procházky do okolí města Ostravy a také delší jednodenní výlety do vzdálenějších oblastí, např. výlet do Beskyd (sedačková lanovka, procházka kolem typické vylašské architektury, oběd v restauraci Koliba), nebo na Slovensko (Vysoké Tatry či hlavní město Bratislava - vše vlakem cca 3 hodiny jízdy). Před každou výměnou našich žáků připravíme podrobný program akce s kulturním programem, také bude součástí zábava s našimi žáky, např. bowling či jiná akce ve škole. Naše školní budova disponuje bufetem a také školní jídelnou. Ubytování zajistíme v hotelu či penzionu nedaleko centra Ostravy. Chtěli bychom požádat o finační grant z projektu Erasmus+ v rámci partnerství škol.

Naše jazykové znalosti

Naši žáci ovládají anglický jazyk na úrovni A1 - B2, všichni žáci tedy mají jako první cizí jazyk anglický jazyk. Jako druhý cizí jazyk je nabízena němčina nebo španělština, nově již také ruština. Jazyková úroveň němčiny a španělštiny je cca od A1 do B1, průměrně A2.