Česko-německá kontaktní databáze

VD02-21: Bild-Werk Frauenau e.V.

Moosaustr. 18a
94258 Frauenau
http//:www.bildwerkfrauenau.de

Kontaktní údaje
Sarah Höchstetter
Telefon: +49 9926 180895
sarah.hoechstetter@bild-werk-frauenau.de

Klíčová slova:

Přiložené soubory

Academy Building Toms Hall
Working in the hot glass studio
Working in the wood sculpture area

Hledáme

jednotlivec, mobility pro jednotlivce,

O nás

V mezinárodní letní akademii „Bild-Werk Frauenau“ ve Východním Bavorsku se setkává umělecké sklářství s malířstvím, tiskem, sochařstvím, keramikou, míšenými medii a instalací.
Od svého počátku v roce 1987 je naše akademie místem setkávání a výměny. Osmi- až sedmnáctidenní kurzy jsou nabízeny profesionálním umělcům, studentům či umělecky motivovaným laikům. Kurzy jsou vedeny umělci z celého světa. Různorodé aktivity, mezioborové worhshopy a neustálá výměna mezi uměleckými dílnami překračují hranice mezi materiálem a médiem. Spolupráce umělců, akademií a odborných škol z Evropy, USA, Austrálie a Japonska otevírá horizonty a propojuje. „Bild-Werk Frauenau e.V. „ je unznán jako obecně prospěšné vzdělávací zařízení.

Co plánujeme

Termín konání: V létě 2021 bude nabídnuto více praxí, které jsou vhodné především pro studenty v oblasti kulturního managementu a vzdělávání dospělých a také pro studenty umění a designu. Délka dvou- až čtyřtýdenní praxe se řídí podle termínů kurzů letní akademie:
kurz A: 02. - 17.07.2021
Kurz B: 03. - 21.08.2021 nebo 03.08. - 04.09.2021

Místo praktikanta u nás nabízí aktivní spolupráci v managementu, organizaci, práci s veřejností pro letní akademii, získání interkulturní kompetence v zajímavém a uměleckém prostředí. Očekávána je také pomoc při přípravě a realizaci letních kurzů, péče o zahraniční účastníky a vedoucí kurzů, zapojení se do dokumentace, archivace a práce s médii.

Pokud jsi angažovaný/-á a flexibilní, umíš samostatně pracovat, máš dobré počítačové znalosti a dobré znalosti angličtiny, nadšení a zájem o mezinárodní a umělecká setkání, tak se nám ozvi.

Ubytování je zajištěno po dobu praxe; náhrada za výdaje činí 100 Euro na týden.

Krátký motivační dopis a životopis zašli na adresu uvedenou výše.

Naše jazykové znalosti

Němčina mateřský jazyk, angličtina plynule, čeština je mateřský jazyka jedné kolegyně v kanceláři.