Česko-německá kontaktní databáze

SD09-21: Lyonel-Feininger-Gymnasium Halle (Saale)

Oleariusstr. 7
06108 Halle (Saale)
https://feininger-gymnasium.de/

Kontaktní údaje
Andreas Wunsch
Telefon: 0049(0)345 58229371
andreas.wunsch@feininger-gymnasium.de

Klíčová slova: mládežnícká setkání partnerství škol

Hledáme

škola, partnerství škol, pro 15-30 os. ve věku od 17 do 18 let

O nás

Gymnázium Lyonela Feiningera v Halle (Saale) bylo nově založeno v roce 2015. Název si škola vybrala sama na památku německo-amerického umělce Bauhausu Lyonela Feiningera. Feininger žil několik let v Halle a vytvořil zde významná umělecká díla.

Naše poslání
Gymnázium Lyonela Feiningera se považuje za místo komplexního vzdělávání: Zaměřujeme se na udržitelný osobní rozvoj mladých lidí, kteří navštěvují naši školu. Naším cílem- jako školního společenství - je umožnit každému studentovi, aby se dokázal komplexně, hluboce a kriticky vyrovnat sám se sebou a se svým okolím. Toto zapojení je založeno na dvou pilířích: Udržitelné vztahy a udržitelná výuka a učení.

Cílem je povzbudit naše studenty k tomu, aby se sami rozhodovali o svém vzdělávání, o své kariéře a o svém životě jako celku, a aby si osvojili snahu a touhu po celoživotním vzdělávání.

Co plánujeme

Lyonel-Feininger-Gymnasium Halle (Saale) hledá českou partnerskou školu pro společný česko-německý projekt v rámci 11. školního roku od 27.06.22 do 01.07.22.

Chceme společně s českými studenty a jejich učiteli navštívit místa německého teroru a českého odboje v Lidicích a/nebo Ležákách a v Praze.

Cílem je reflektovat práci s pamětí jako historicko-kulturní fenomén a to v rámci požadavku učebních osnov, aby se studenti seznámili s různými současnými formami historické kultury, které se zabývají národním socialismem, a aby je zhodnotili.

V zásadě máme zájem o dlouhodobější partnerství, které umožní vzájemné setkávání a kulturní výměnu.

Naše jazykové znalosti

němčina, angličtina