Česko-německá kontaktní databáze

SC04-23: Gymnázium Benešov

Husova 470
25601 Benešov
https://www.gbn.cz/

Kontaktní údaje
Ballová Renata
ballova@gbn.cz

Klíčová slova: Gymnasium, Schüler:innenaustausch, Austauscherfahrung

Hledáme

škola, partnerství škol, pro 10–20 os. ve věku od 14 do 19 let

O nás

Jsme osmileté a čtyřleté všeobecné gymnázium s přibližně 550 žáky ve věku 11 až 19 let, nadšeným pedagogickým sborem a vstřícným ředitelem. Naši studenti se mohou učit několik cizích jazyků, mimo němčinu a angličtinu také francouzštinu, ruštinu, španělštinu a latinu. V roce 2003 oslavila naše škola 300. výročí založení.

Naše gymnázium se nachází v centru Benešova, malého města s malebným okolím a výhodnou polohou 45 km jižně od Prahy. Do hlavního města se dostanete autem nebo veřejnou dopravou za půl hodiny. Benešov má díky svým památkám co nabídnout i po kulturní stránce : 2 kostely, muzeum, 2 galerie, kino, divadlo, několik restaurací a kaváren. Na své si přijdou i milovníci sportu v naší moderní sportovní a plavecké hale nebo ve fitness centru se saunou a masážemi.

Bezprostřední okolí města vybízí k delším procházkám. Pouhé dva kilometry od Benešova, uprostřed rozlehlého parku, leží Konopiště, jeden z nejkrásnějších zámků v Čechách (jeho posledním majitelem byl František Ferdinand d'Este). V okolí se nacházejí i další památky.

Co plánujeme

Máme 25 let zkušeností s výměnnými pobyty se studenty z Vídně a hledáme německou střední školu pro výměnný pobyt.

Rádi bychom každý rok nebo jednou za dva roky uspořádali týdenní výměnný pobyt studentů, kterého by se zúčastnilo přibližně 15 až 20 studentů. Žáci se mohli ubytovat v hostitelských rodinách a také se tam stravovat. Učitelé mohou být ubytováni v penzionu. Program by připravila hostitelská škola a byl by také finančně zajištěn, takže by si hostitelští studenti museli hradit pouze vlastní cestovní náklady a kapesné.

Naše jazykové znalosti

Anglický a německý jazyk