Česko-německá kontaktní databáze

ID05-17: THW-Jugend Bayern: Trinacionální sektání mládeže 01.-08.09.2018

Hedwig-Dransfeld-Allee 11
806 37 München
http://www.thw-jugend-bayern.de

Kontaktní údaje
Beate Kegel
Telefon: +49 (0)89/159 151 155
beate.kegel@thw.de

Klíčová slova:

Hledáme

nezisková organizace, spolek, setkání / výměna mládeže, pro 10 - 12 Jugendliche und 2 Betreuer_innen os. ve věku od 14 do 17 let

O nás

THW-Jugend Bayern e.V. je sjednocený spolek 111 místních mládežnických skupin spolkové instituce Technisches Hilfswerk (Technická pomocná činnost) v celém Bavorsku. Naše motto zní „pomáhat učit se hrou“. Mládež se tak seznamuje s technikou a s přístroji organizace Technisches Hilfswerk (THW). Jsme humanitárně orientovaný spolek.

Co plánujeme

Ve dnech od 01. do 08. září 2018 budeme pořádat trinacionální výměnu mládeže v Rödental bei Coburg - jeden týden setkání mládeže THW-Jugend, Weiß Kreuz Jugend Südtirol (Bílý kříž mládeže/ Jižní Tirolsko – obdoba červeného kříže) a jeden český spolek mládeže. Téma bude znít: Zkusit, poznat, překonat vlastní a politické hranice. Dále se budeme věnovat historicko-politickým tématům (práce s biografiemi, vzpomínkami) a budeme činní i manuálně (technická konstrukce). Zahrajeme si řadu her (také v noci – vlastní hranice). Budeme podnikat výlety např. do hraničního muzea SRN-NDR a do Výmaru. Forma stravování: vlastní kuchyň/ vlastní kuchaři.
Hledáme skupinu české mládeže (10 - 12 účastníků a 2 doprovodné osoby).

Naše jazykové znalosti

němčina, angličtina