Česko-německá kontaktní databáze

SC27-18: Gymnázium Žatec

Studentská 1075
438 01 Žatec
http://www.gymnaziumzatec.cz/

Kontaktní údaje
Jindřiška Víznerová
viznerova.ji@seznam.cz

Klíčová slova: Schule Begegnung Schüleraustausch

Hledáme

škola, setkání / výměna mládeže, pro 15 - 20 os. ve věku od 15 do 19 let

O nás

Jsme menší všeobecné gymnázium v Žatci (Ústecký kraj).Královské město Žatec, ležící zhruba 75 km severozápadně od Prahy, patří mezi nejstarší města ve střední Evropě.
Historické jádro Žatce, města na řece Ohři, zahrnuje náměstí s radnicí a chrámem Nanebevzetí Panny Marie, lemované renesančními domy, zbytky hradeb a řadu dalších památek, ale přímo v centru najdete také malou chmelnici. Pěstování chmele a výroba piva tu má téměř tisíciletou tradici.
V Žatci a okolí, v oblasti známé pěstováním vynikajícího aromatického chmele, objevíte nejenom tisíce hektarů chmelnic, ale také zajímavé ukázky chmelařské architektury. Dávné tradice připomíná i žatecký zábavní komplex Chrám chmele a piva, který zahrnuje například 40 m vysokou vyhlídkovou věž, labyrint z chmelových žoků, největší muzeum chmelařství na světě, orloj, minipivovar a další zajímavosti. Každý rok začátkem září se na oslavu ukončení sklizně pořádají Slavnosti chmele, takzvaná Dočesná.

Co plánujeme

Hledáme školu/gymnázium v německy mluvící zemi,
se kterou bychom každý rok mohli uskutečnit žákovskou výměnu.

Náš záměr je vzájemné se poznávání, posílení pokojného a kooperativního soužití ve sjednocené Evropě. K tomu bychom chtěli přispět česko-německým přátelstvím mezi školami.

Rádi bychom realizovali setkání a výměny mládeže v jarních měsících.

Naše jazykové znalosti

Český jazyk: mateřský jazyk
Angličtina: B1/B2
Němčina: A2/B1