Česko-německá kontaktní databáze

SC44-18: Biskupské gymnázium, Základní a Mateřská škola Bohosudov

Koněvova 1
41742 Krupka-Bohosudov
http://www.bgbzs.cz

Kontaktní údaje
Marcela Škodová
Telefon: +420 602 706 656
marcela.skodova@gmail.com

Klíčová slova: Deutsch-tschechische Schulpartnerschaft

Hledáme

škola, partnerství škol, pro 15 os. ve věku od 15 do 18 let

O nás

Jsme gymnázium, základní a mateřská škola. Naše instituce má přes 450 žáků. Naše škola je zaměřena všeobecně vzdělávacím směrem, studium žáci ukončují státní maturitou. Hledáme partnerství německé střední školy či gymnázia, nejlépe ze Saska či Bavorska, pro jazykovou výměnu našich gymnaziálních žáků.

Co plánujeme

Hledáme gymnázium či střední školu nejlépe z okolí Drážďan pro jazykovou výměnu našich gymnaziálních žáků.V rámci výměnného týdne by žáci společně navštívili lázeňské město Teplice a uspořádali edukativní projekt ve spolupráci s Regionální muzeem v Teplicích (téma porcelán, hodiny a čas, dějiny lázeňství aj.) dále bychom navštívili krajské město Ústí nad Labem s hradem Střekovem a zámečkem Větruš. Samotné město Krupka, kde se nachází naše gymnázium, má hlubokou hornickou tradici a historii, takže návštěva štoly svatého Martina a následný česko-německý projekt "Krupka zmizelá" se přímo nabízí.
Na naší škole působí velmi schopné kolegyně v dramatickém kroužku, které by mohly secvičit krátkou česko-německou divadelní hru na motivy dějin Krupky či přímo vzniku našeho gymnázia (dříve to byla jezuitská kolej, ještě dříve klášter)

Naše jazykové znalosti

Žáci jsou schopni komunikovat v cizích jazycích angličtina (úroveň B1) a němčina (úroveň A2).