Česko-německá kontaktní databáze

SC55-18: ZŠ Jablonné nad Orlicí

U Borku 635
56164 Jablonné nad Orlicí
http://www.zs.jablonneno.cz

Kontaktní údaje
Valéria Fáberová
Telefon: +420 605 181 757
valeria.faberova@zs.jablonneno.cz

Klíčová slova:

Hledáme

škola, partnerství škol,

O nás

ZŠ Jablonné nad Orlicí ist jedinou základní školou v malém malebném městě v podhůří Orlických hor. Okolí města je atraktivní pro tuzemské i zahraniční turisty. V létě nabízíme procházky v přírodě, sportování na stadionu i kurtech a osvěžení v přírodním koupališti. V zimě je pro sjezdové lyžaře, snowboardisty připraveny sjezdovky v okolí do 15 km a pro vyznavače běžek nabízíme až 65 km tratí v oblasti Suchého vrchu. Další atraktivní turistické cíle jsou poutní místa Hedeč u Králik a Neratov nebo Pastvinská přehrada.
Areál školy se nachází v klidné části města, jeho součástí je hřiště a okolní zelené plochy pro odpočinek a relaxaci. Počet žáků se pohybuje kolem 400. Kromě žáku z Jablonného nad Orlicí si povinnou školní docházku plní i žáci z okolních vesnic. V posledních letech se ve škole vzdělávají i děti z Mongolska, Ruska a Ukrajiny. Na škole pracuje již několik let školní parlament. Žáci mají možnost podílet se na chodu školy, vydávají školní časopis a připravují pravidelné relace do školního rozhlasu. Školní dětský pěvecký sbor PDPS (Podorlický dětský pěvecký sbor) je nejstarším, nepřetržitě pracujícím školním sborem v republice a za dobu své existence 73 let získal mnohá přední umístění v celorepublikových soutěžích. Pravidelně vyjíždí na zahraniční zájezdy a na svém kontě má několik vydaných CD. Ve škole aktivně pracuje školní sportovní klub. Naši sportovci se pravidelně zúčastňují okresních a krajských soutěží v atletice, lyžování a míčových sportech.

Co plánujeme

Školu se žáky, kteří mají zájem o
sporty, kreativní aktivity, outdoorové aktivity, nebo zpěv.
Projekty školy jsou nedílnou součástí naší školní práce. Díky partnerství mezi městy Jablonné nad Orlicí a Hinwil ve Švýcarsku dlouhodobé spolupracujeme s tamější školou. Spolupracujeme i se školami na Slovensku, v Polsku a Velké Británii. Naši žáci i učitelé mají bohaté zkušenosti ze spolupráci s evropskými školami díky mnohonásobné účasti v projektech Comenius.

Naše jazykové znalosti

mé jazykové znalosti: anglický jazyk C1