Česko-německá kontaktní databáze

ID25-18: grenzgänger | forschung & training im Netzwerk Migration in Europa

Donaustraße 78
12043 Berlin
http://www.grenzgaenger-berlin.de/

Kontaktní údaje
Marion Burkard

Klíčová slova: migrace změna perspektivy práce ve vzdělávání

Hledáme

nezisková organizace, spolek, neformální skupina mladých lidí, setkání / výměna mládeže,

O nás

„Grenzgänger | forschung & training“ vypracovává pestrou nabídku pro mládež, mladé dospělé, ale i jiné společenské skupiny a to v oblasti politického vzdělávání (vše k tématu migrace a vývoj).
K naší nabídce patří především tématické prohlídky města a projížd’ky přístavem, dále pak přednášky, semináře a workšopy.
Naše nabídka je pozvánka k poznání města, jeho obyvatel a příběhů a to z úhlu pohledu, který nám dá podmět k přemýšlení o každodenním kontaktu s lidmi, místy a institucemi.

Co plánujeme

Plánujeme projekt pro mládež na téma: náboženští exulanti z Čech, kteří byli v 18. století vyhnání a našli útočiště mimo jiné i v Berlíně.
Tuto spojující migrační historii Čech a Německa bychom chtěli použít jako platformu k diskuzi o aktuálním migračním dění.
Projekt by měl být interaktivní a na zážitky zaměřený. Součástí projektu bude také putování podél jednoho úseku stezky, po které exulanti utíkali. Termín akce - někdy v druhé polovině roku (červenec, srpen, září, říjen) domluvíme s partnerskou organizací. Věk účastníků je od 15 do 25 let.

Naše jazykové znalosti

němčina, angličtina, španělština