Česko-německá kontaktní databáze

SD01-20: Berufsbildende Schule 1 Technik Kaiserslautern

Kaiserbergring 29
67657 Kaiserslautern
http://www.bbs1-kl.de

Kontaktní údaje
Doris Lax (Erasmus+-Beauftragte); Ina Herrbruck (Projektkoordinatorin)
Telefon: +49-171 9919680 (D. Lax); +49-151 50728936 (I. Herrbruck)
lax@bbs1-kl.de ; herrbruck@bbs1-kl.de

Klíčová slova: Erasmus+ KA 2, obnovitelné zdroje energie, klimatizační technika, systémové plánování

Hledáme

škola, instituce odborného vzdělávání, partnerství škol,

O nás

Jsme odborná škola (s obory obrábění kovů, elektrotechnika, informatika, výživa, kosmetika, stavebnictví) a technické gymnázium. V současné době navštěvuje školu asi 3000 žáků, z toho dvě třetiny formou duálního vzdělávání a třetina formou klasické školní docházky (technické gymnázium, odborná škola, vyšší odborná škola). Učitelský sbor má asi 140 členů, kteří vyučují v oblasti jak odborného tak všeobecného vzdělání.
Naším cílem je propojit naší školu s jinými evropskými školami v rámci pravidelné mezinárodní projektové spolupráce např. Erasmus+.
Momentálně hledáme partnerskou školu, která by s námi chtěla spolupracovat na dvou Erasmus+-KA projektech. Výměnné učňovské praxe bychom chtěli začít za rok či dva.

Co plánujeme

Hledáme projektového partnera v technické oblasti, odborného vzdělávání nebo i dalšího vzdělávání. K plánovaným projektům Erasmus+ KA 2-(výměna dobré praxe; KA 229) máme již žáky se zájmem z oborů systémový projektant a/ anebo mechanik sanitních a topných zařízení. Hlavním tématem spolupráce s českou partnerskou školou by mělo být ekologické získávání energie/ obnovitelné zdroje energie v topných zařízeních. Možný systém by byl např.: tepelné čerpadlo s integrovaným solárním panelem/ fotovoltaikou jak v teorii tak i v praxi či stavba robota poháněného solární energií. Jsme však otevřeni i dalším návrhům.
Plánujeme oboustranné návštěvy škol s programem týkajícího se projektu, který zahrnuje jak teoretickou tak praktickou část. Na naší straně je možná i návštěva Univerzity Kaiserslautern a prohlídky místních podniků.

Naše jazykové znalosti

Většina našich žáků má základní až dobré znalosti angličtiny, někteří i základní znalosti francouzštiny. Výměnu organizující pedagogové mají dobré až velmi dobré znalosti angličtiny.