Česko-německá kontaktní databáze

VC02-20: Osvěta z.s. Praha

Bronzová 2012/5
15500 Praha
https://www.facebook.com/osvetaz.s/

Kontaktní údaje
Larisa Ruzjaková
Telefon: +420 721 002 936
larissaruzyak@seznam.cz

Klíčová slova: Handicap Sehbehinderung Bildung Kinder Spielzeug Bewegung

Přiložené soubory

Pohybové centrum

Hledáme

nezisková organizace, spolek, škola, instituce odborného vzdělávání, předškolní zařízení, partnerství organizací nebo veřejných subjektů,

O nás

Spolek Osvěta z.s. vznikl v roce 2017 a věnuje se pomoci rozvoji dětem se zrakovým a kombinovaným postižením, zkvalitnění výuky pro děti, vyvíjení a vyrábění specializovaných hraček a výukových pomůcek.

V současné době do našeho projektu spadají tyto činnosti:
Výtvarný ateliér a pohybové centrum pro děti se zrakovým a kombinovaným handicapem. Dále máme šicí dílnu pro výrobu pomůcek a hraček. V šicí dílně sami hračky navrhujeme a vyvíjíme. Tyto hračky pak ihned užíváme s dětmi v naších dílnách a můžeme tedy okamžitě pozorovat jejich prospěch a praktický dopad.
Činnosti spojuje snaha o komplexní rozvoj handicapovaných dětí a zvýšení zájmu dětí o okolní svět pomocí propojené výtvarné a pohybové výuky. Nabízíme prostor pro rozvoj, který je pro děti maximálně přizpůsoben. Dále máme rozpracovanou filmovou dílnu a připravujeme hudební kroužek.

Co plánujeme

Hledáme partnery především v Německu, kteří by se zajímali o podobně laděné vzdělávání zrakově handicapovaných dětí a chtěli s námi spolupracovat, sdílet metodiku a rozpracovávat společné projekty v tomto směru.

Naše jazykové znalosti

Spolek spolupracuje s kontaktní osobou, která ovládá angličtinu (C1), ruštinu (C2), němčinu (B1), francouzštinu (B1).