Česko-německá kontaktní databáze

SC03-20: Integrovaná střední škola - COP a Jazyková škola s právem SJZ

Palackého 239/49
75701 Valašské Meziříčí
http://www.isscopvm.cz

Kontaktní údaje
Ivana Nováčková
Telefon: +420 731 663 191
inovackova@isscopvm.cz

Klíčová slova: Arbeit in der Küche Restaurantbetrieb Hotelbetrieb

Hledáme

škola, instituce odborného vzdělávání, partnerství organizací nebo veřejných subjektů, pro 4 - 6 os. ve věku od 18 do 21 let

O nás

-škola s výukou potravinářských oborů. Obory jsou vyučovány ve dvou variantách -
1) - učební obor -po ukončení studia získá student výuční list
2) - maturitní obor - ukončení studia maturitní zkouškou, student získá maturitní vysvědčení
Na škole vyučujeme tyto obory:

1) učební obory: - KUCHAŘ-ČÍŠNÍK, PEKAŘ, CUKRÁŘ, ŘEZNÍK
- tyto obory střídají tydenní režim Odborný výcvik / teoretická výuka
2) maturitní obory - GASTRONOMIE
- nemá tak vysokou dotaci na odborný výcvik, v teorii jsou odborná témata probírána do větší hloubky a navíc se věnují v teoretické výuce i hotelovému provozu (hod. dotace je 33 hod/šk. rok)

Všichni studenti potravinářských oborů vykonávají odborný výcvik - praxi - především na školním pracovišti - cvičná kuchyň, pekárna, cukrářská dílna, řeznická dílna (které prošlo rekonstrukcí a splňuje veškeré požadavky moderního provozu), tak jsou rozmisťování i na smluvní pracoviště v našem regionu.

Co plánujeme

Pro naše studenty hledáme reálné pracoviště v zemích EU, které nabídne našim studentům možnost prověřit nabyté znalosti a dovednosti jak z teoretické výuky, tak ze svých dosavadních pracovišť.
Studenti mohou porovnat proces učení a využití naučených dovedností v prostředí reálné praxe, získají nové pracovní návyky a zkušenosti, osvojí si a prohloubí nejen odborné dovednosti, ale taky jazykové dovednosti, zvýší se jejich samostatnost a odpovědnost při plnění svěřených úkolů.

Hledáme partnera, který by nám pomohl naplnit naše očekávání ve vztahu ke studentům.


Předpokládáme, že této aktivity zahraniční se budou účastnit především studenti maturitních ročníků- ( dnešní 2. a 3. ročník) - cca 6 žáků?
Žáci těchto ročníků jsou jak po teoretické, tak po praktické stránce obeznámeni s běžným restauračním provozem - tzn. ovládají servis a technologii přípravy pokrmů a nápojů, ovládají základy složité obsluhy, servis vína, přípravu kávy a měli by tam být i studenti se základy barmanství, někteří mají i barmanský kurz.
V kuchyni jsou schopni připravit polévky, přílohy, pokrmy z jatečného masa, bezmasé pokrmy.
Od partnerské organizace očekáváme nabídku práce v reálném provozu, ideálně hotelový provoz, tak aby si studenti mohli vyzkoušet jak přípravu pokrmů - práce v kuchyni, tak servis pokrmů - obsluha, ale taky aby si mohli vyzkoušet práci recepční, pokojské, případně Room service (obsluha hostů na hotelovém pokoji).

Naše jazykové znalosti

Studenti potravinářských oborů se učí jako hlavní cizí jazyk angličtinu (výstupní úroveň cca B1 - B2), jako druhý jazyk pak dostávají základy němčiny (výstupní úroveň A2)